+90 212 970 13 63 [email protected]

Hakkımızda

Özçetin Hukuk ve Danışmanlık, birbirini tamamlayan alanlarda hukuk ve danışmanlık hizmetleri sunar.

Av. Yeliz Özçetin, Kurucu Avukat

Yerel ve uluslararası müvekkillerine yabancılar hukuku, sınır dışı işlemlerinde itiraz ve dava süreçlerinin takibi, yabancılarla yapılan işlemlerin tanınması ve tenfizi, şirketlerin kuruluşu, genel kurul ve yönetim kurulu kararlarının hazırlanması ve danışmanlık, start-up şirketlerine yatırım süreçlerinde danışmanlık, sözleşme hazırlanması, rekabet hukuku kaynaklı süreçlerde yasal danışmanlık, aile uyuşmazlıkları, ceza yargılaması süreçlerinde oldukça tecrübelidir.

Derece ile girdiği Yeditepe Üniversitesi’nde American University Washington Collage of Law, DC., USA’da yaz okuluna devam etmiştir. Mezuniyetinin ardından burslu kazandığı Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk alanında tezli yüksek lisansını tamamlamıştır. “TTK. 18/3 Uyarınca Tacireler Arası İhbar ve İhtarların Şekli” başlıklı tez çalışması kitap olarak yayınlanmıştır. Finansal teknolojilerdeki gelişmelerde müvekkillerine kaliteli hizmet sunmak adına bilgi kirliliğinden arınmış akademik alt yapıyı edinmek amacı ile Bankacılık ve Sigortacılık önlisans programını onur derecesiyle tamamlamıştır.

Uluslararası alanlarda hizmet veren hukuk büroları ve şirket tecrübelerinin ardından bir start-up projesinde yer alması neticesinde kendi ofisini kuran Av. Yeliz Özçetin, çalışma arkadaşlarıyla hukukun çok çeşitli alanlarında yerli ve yabancı müvekkillerine ve şirketlere sonuç ve çözüm odaklı hukuk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul

LL.M. (tam burslu) (Tezli)

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir

A.A. Bankacılık ve Sigortacılık

Yeditepe Üniversitesi, Istanbul

LL.B. (tam burslu)

American University Washington Collage of Law DC, USA

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlanmış Eserleri

Kitap: Tacirler Arası İhbar ve İhtarların Şekli